Új Magyarország Vidékfejlesztési Program EU Home

Községi Falunap Öregcsertőn

2010. szeptember 3-4-én került sor a 15. Öregcsertői Falunapra, amelynek megvalósításához az önkormányzat az EMVA LEADER program keretében nyert támogatást. Az első napon a felújított Művelődési Ház adott otthont a rendezvénynek. Helyi termékek bemutatója: Tamás Ferenc és Kákonyi Csaba sajtokat; Faddi Lénárdné száraztésztát; Matos István mézet állított ki és kóstoltatott.

A Művelődési Házban kapott helyet továbbá a Dunatáj fotókör kiállítása; Bors János, Öregcsertő Általános Iskola tanárának kiállítása, öregcseröi asszonyok hímzései.

A település háziorvosának, Dr. Szigecsán Tamásnak a közreműködésével sor került egészségügyi tanácsadásra, vérnyomás-, koleszterinszint- és vércukorszint mérésre.

Számos verseny került meghirdetésre a két napos rendezvényen, melyek közül a ping-pong verseny győztese Csóti István, a biliárd verseny győztese Kun-Szabó Dániel, csocsó verseny győztese pedig Aranyos Gábor lett.

A rendezvény a második napon kiköltözött a községi sportpályára.

9.00 órakor kezdődött a kispályás labdarúgó bajnokság, a főzőverseny, és a sakkverseny. A labdarúgó bajnokságra 5 csapat ( 2 helyi 3 vidéki) nevezett be, végül egy keceli csapat került ki győztesen. A főzőversenyen 15 csapat vett részt, a legjobb szakácsnak Bóldoczki Józsefné bizonyult.

Az önkormányzatnak egy felfújható ugráló vár, egy felfújható csúszda, rodeó bika és körhinta bérlésével sikerült egész napra biztosítani a gyerekek számára az ingyenes szórakoztatási lehetőséget.

A pályázatban kötelező elemként kellett szerepelni legalább 3 fellépőnek a Dunamellék Leader Helyi Akciócsoport területéről. Öregcsertőn a Hartai Fúvószenekar, a Hétszínvirág Alapfokú Művészetoktatási Intézmény, és Varga Annamária homokmégyi amatőr énekes, valamint a dusnoki  és az öregcsertői asszonykórus lépett fel.

Az est fénypontja a 21.00 órakor kezdődő tűzijáték, valamint a 21.30 órakor kezdődő Crystal együttes műsora volt, amely szintén sok embert vonzott a rendezvényre. 22.30. órakor kezdődő pályabál résztvevőit a hagyományos báli zenék szórakoztatták.